#MAKETHEWORLDWONDER
Welcome to the professional organization guided by key principles: tolerance, democracy, diversity, voluntariness and openness

"The only difference between good and a great organization are boundaries and open mind."

Choose BRAVO - Work with great organization.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
Contact us
DESIGNING &
WRITING PROJECTS
We are providing trainings for project management, but also designing and writing projects for other organizations and institutions with high results proven records.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
Apply Now
STARTUP SUPPORT PROGRAMS
You have a business idea, but do not know where to start from? BRAVO can help you with this. We are using skills and knowledge that helps entrepreneurs to develop their business idea and business model, solve the problems they are facing, while mentoring them and providing many other important aspects of success. We are also offering support to SMSs.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
Get in Touch
EDUCATION THROUGH SPORT
Together with our partners, BRAVO is providing training and education seminars regarding ETS tools and activities. But we do not stop there! We are also helping in preparation and implementation of sports projects.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
Get support
CONSULTING
We will guide you through a simple step-by-step process that builds on and integrates best practices and tools from entrepreneurial pioneers and will also give you advice and support your way to success.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
APPLY NOW
NETWORKING
BRAVO with a network of over 200 partner organizations and companies is offering possibilities for extending your field of work on the international market, helping you to find associates in other countries in the world.

#MAKETHEWORLD WONDER
#BRAVOBIH
#BRAVO
Click Here
Previous
Next

Çevre ile ilgili dernek olarak hassasiyetimizin arttığı dönem başlamıştı. Ne yapılsa ilimizdeki çevre sorunlarına çare olunamıyordu. Bizlerde dahil olmak üzere insanlarımızın bireysel farkındalığı yoktu. Bu durum bizi ‘Dokun, Değiştir, Yaşat’ adlı projeyi yazmaya itti.

Projemiz geri dönüşüm malzemelerinden sanatsal ürünler yaparak insanlarda farkındalık oluşturmayı amaçladı. Bu her atık malzemenin ekonomik bir değeri olduğunu, eğer gelişi güzel doğaya bırakılırsa bunun çevre felaketleri olarak bize geri döneceğini anlatmaya yönelikti.

Projemizde 6 farklı ülkeden 7 ortak ve 40 katılımcı ile Sakarya’da buluştuk. Tanışma ve buz kırıcı oyunlardan sonra çevre ve iklim konusundaki workshoplar başlamıştı. Bu çalışmalarda her katılımcı aktif rol alıyor, geleceğine yönelik yeşil bir adım atmaya çalışıyordu.

2 günü bu tarz iç mekan aktiviteleri ile geçirdikten sonra 3. Gün Boğaziçi Koleji’nin misafiri olduk. Çevre belgeseli, yaratıcı drama derken kendimizi hummalı bir geri dönüşüm çalışmasının içerisinde bulduk. Okul öğrencilerinin de katılımı ile köpek kulübeleri, kuş yuvaları, oyuncaklar yaptık.

4. gün ise rota Güzel Sanatlar Lisesi’ydi. Öğrenciler ile birlikte yaratıcı geri dönüşüm çalışmaları devam etti. Burada da sehpalar, çay altlıkları, oyuncaklar ve çantalar yaptık. Günün yorgunluğunu atmak için Kentpark ideal bir ziyaret alanıydı. Sıcak hava da yeşil ve doğa bize enerji vermişti.

Sonraki gün ise Yuvalıdere Köyü ziyaret edilecekti. Köye ulaştığımızda ortaokul bahçesinde önceden hazırlanan 20 fidan ve çiçekler dikim için bizi bekliyordu. Hemen işe koyulduk ve hepsini titizlikle dikerek geleceğe bireysel katkımızı yaptık. Sonrasında ise katılımcıları gruplara ayırarak evlere misafir gönderdik. Kimi bahçe çalışması yaptı, kimi yemek… O günü yaşamak her katılımcı için inanılmaz keyifliydi.

6. gün ise Sapanca Gölü kenarında çevre temizliği yapılacaktı. Bunun için Sakarya BŞB Saski gereken desteği veriyordu. Temizliğe Saski Genel Müdürü Sayın İlyas Demirci ve Sakarya Büyükşehir Beedie Başkanı Sayın Ekrem Yüce’nin katılması olayın boyutunu büyüttü. Ekrem başkanın orada ‘Çevre Hareketi’ başlattığını açıklaması projemizin en önemli kazanımıydı.

Sonraki gün ise Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fazilet Durmuş Hanımefendi’yi ziyaret ettik. Çevre ile ilgili çalışmaların konuşulduğu hoş bir sohbetti. Öğleden sonra artık yaptıklarımızı sergileme zamanıydı. AKM önü sergi alanında yaptığımız tüm ürünleri halkın beğenisine sunduk. İlgi gerçekten çok yüksek oldu. Ürünlerimiz de beklenenden daha özellikliydi. Projemizin bu denli etki yapması bizi mutlu etmişti.

Bu duygularla son güne girdik. Sertifika töreniydi, değerlendirmelerdi, anketlerdi, kültürel gecelerdi derken ayrılık vakti gelmişti. Her zaman olduğu gibi projenin en zor kısmıydı. Ama herkesin doğaya karşı sorumluluğunu yerine getirmede atması yüzlerde mutlu bir tebessüm oluşturmuştu. Yeni faaliyetlerde buluşmak dilekleriyle vedalaştık….

Find more information on this link.